Zabieg CGF – komórki macierzyste na włosy


CGF to zabieg wykorzystujący maksymalnie skoncentrowane czynniki wzrostu i komórki macierzyste pozyskane z krwi pacjenta, odwirowane w separatorze komórkowym, a następnie wstrzyknięte w skórę głowy w celu przyspieszenia wzrostu włosów i zatrzymania ich dalszego wypadania.

Zabiegi wykonywane są w serii 3 zabiegów w odstępach około 6 tygodni

CGF – czym jest?

Zastosowanie CGF (Concentrated Growth Factor), czyli skoncentrowanych czynników wzrostu, to innowacyjna metoda o szerokim wachlarzu wskazań, wykorzystywana w medycynie estetycznej. CGF powstaje z krwi pacjenta, która po odpowiednim przygotowaniu staje się preparatem zawierającą duże stężenie skoncentrowanych czynników wzrostu, a także komórek macierzystych.

Zabieg z użyciem CGF uznawany jest za jeden z najbezpieczniejszych zabiegów oferowanych przez medycynę estetyczną. Wynika to z wykorzystania własnej krwi pacjenta. Po pobraniu próbki, zachodzi proce odwirowywania i przetwarzania w specjalnych aparatach, które umożliwiają na uzyskanie odpowiedniej koncentracji czynników wzrostu i komórek macierzystych w probówce.

Kolejnym etapem jest jej linijna aplikacja wzdłuż zmarszczek lub na włosy. Zawarte w CGF elementy powodują stymulację procesów regeneracyjnych skóry poprzez pobudzanie podziałów komórkowych, czego efektem jest ich namnażanie się.

CGF  dodatkowo powoduje znaczne nasilenia produkcji włókien kolagenowych i elastynowych w skórze a dodatkowo regenerację cebulek włosa. W zabiegu CGF dodatkowym plusem jest produkowany w zwiększonej ilości jest kwas hialuronowy, odpowiadający za nawilżenie skóry od środka i wiązanie cząsteczek wody. Powyższe mechanizmy prowadzą do poprawienia wyglądu skóry, odżywienia i ukrwienia, poprawy wzrostu włosów.

CGF a osocze bogatopłytkowe

Powyższy opis do złudzenia przypomina działanie osocza bogatopłytkowego i faktycznie, istnieje sporo podobieństw między tą metodą, a CGF. W obu przypadkach mamy do czynienia z zastosowaniem czynników wzrostu pozyskanych z własnej krwi. W preparacie CGF koncentracja czynników wzrostu jest znacznie większa. Ponadto, w przeciwieństwie do osocza bogatopłytkowego, CGF zawiera także komórki macierzyste.
W rezultacie tych różnic, CGF działa znacznie szybciej od osocza bogatopłytkowego, a efekt działania utrzymuje się dłużej. Oprócz odmłodzenie wyglądu skóry, CGF powoduje regenerację cebulek włosa i zapobiega ich utracie.

Komórki macierzyste na porost i regeneracje włosów

W naszej klinice wykonujemy profesjonalne zabiegi CGF, wykorzystujące komórki macierzyste, pozyskane z krwi pacjenta, mające na celu regeneracje włosów, przyspieszanie ich wzrostu oraz powstrzymaniu łysienia.

Zapraszamy do kontaktu i umawiania się na konsultacje!

komórki macierzyste na włosy CGF