FUE


Metoda FUE – Transplantacja Włosów

 

Ponad 25 lat doświadczenia w transplantacji włosów

Dr Saifi wykonał pierwszy zabieg FUE w Polsce

Ponad 10 tys wykonanych zabiegów 

Jedna z 7 klinik na świecie posiadająca certyfikat do szkolenia lekarzy

Przeszczep włosów FUE (Follicular Unit Excision) jest obecnie jeden z najpopularniejszych zabiegów na świecie. Pobierane graftów czyli pojedynczych mieszków włosowych zawierających od 1 do 4 włosów eliminuje powstawanie linijnej blizny, która powstaje po zabiegu transplantacji włosów metodą FUT-strip technique. Chociaż linijna blizna nie jest wytwarzana z FUE, tworzone jednak male blizny „kropki” hipopigmentowane lub hiperpigmentowane które mogą być widoczne, gdy włosy są cięte bardzo krótko i przeważnie u osób o ciemniejszej karnacji.

Doktor Saifi za specjalnego urządzenia wykonuje kieszonki na pobrane wcześniej mieszki włosowe. Używa do tego narzędzia  które pozwala wszczepić graft w odpowiednim kierunku i pod pożądanym kątem. Kąt wyrastania włosa i projekt fryzury – dystrybucja graftów to jeden z najważniejszych etapów by włosy po zabiegu wyglądały naturalnie. Dr Saifi korzystając ze swojego 25 letniego doświadczenia zawsze poświęca osobiście dużo czasu na ten etap . Wieloletnie doświadczenie lekarza, zgrany i wyszkolony zespół pielęgniarek asystujących doktorowi. Każda ma ponad 10 letnie doświadczenie w transplantacji i była osobiście szkolona przez doktora. To wszystko sprawia że zabieg transplantacji FUE jest wykonany bezbłędnie i z bardzo dobrym i naturalnym efektem.

CZY ZABIEG JEST BOLESNY?

Podczas zabiegu transplantacji włosów używamy znieczulenia miejscowego a dodatkowo pacjent przyjmuje tabletkę dzięki której jest zrelaksowany, dzięki temu dyskomfort podczas zabiegu transplantacji włosów jest minimalny. Zazwyczaj pacjent określa zabieg bardziej komfortowy niż wizyta u dentysty. Po zabiegu nie występują dolegliwości bólowe, czasem pacjent odczuwa lekkie swędzenie ale po zabiegu dostaje od kliniki środki łagodzące gdy ewentualnie jest taka konieczność.

Jakie jest najlepsze narzędzie do FUE? Robot i inne nowe maszyny do przeszczepu włosów?

Szanowny pacjencie. Maszyna to narzędzie tak jak skalpel w rękach chirurga. O powodzeniu zabiegu, naturalnym wyglądzie a co najważniejsze nie uszkodzeniu pobranych włosów podczas pobierania i wszczepiania decyduje tylko i wyłącznie wieloletnie doświadczenie lekarza i całego zespołu. Korzystamy z maszyny do FUE której każdy ruch kontroluje lekarz. Nie korzystamy z robota ponieważ uszkadza on pewien procent pobranych mieszków co przy naszej dopracowanej metodzie nie występuje. Czas zabiegu jest podobny ponieważ w klinice Marwana Saifi nad pacjentem pracuje duży zespół. Eliminuje to czynnik ludzkiego zmęczenia podczas zabiegu.

ILE KOSZTUJE FUE?

Każdy pacjent to indywidualna wycena. Koszt zabiegu zależy od ilości przeszczepów która jest uzgodniona podczas konsultacji z lekarzem biorąc pod uwagę oczekiwania pacjenta, możliwości finansowe a także stan strony dawczej z której będziemy pobierać włosy. Cena przeszczepu włosów FUE może  się różnić w zależności od zastosowania techniki która nie wymaga golenia głowy- FUE VIP. Ostateczna cena zawsze jest ustalana z doktorem na konsultacji. Płatność ratalna dostępna za pomocą firmy mediraty (informacje na stronie www.MediRaty.pl)

Czy konsultacja odbywa się z lekarzem?

Tak. Konsultacje zawsze przeprowadza lekarz.

Zapraszamy na bezpłatną konsultacje online lub zamów rozmowę telefoniczną z naszym lekarzem.

Uzyskasz wszystkie informacje i indywidualna wycenę zabiegu.

Metoda FUE, kiedy spodziewać się efektów po zabiegu i jak długo się one utrzymują?

Zazwyczaj na efekt transplantacji trzeba czekać około 6 miesięcy natomiast pełny efekt to około 12 miesięcy. Włosy wyrastają stopniowo. Przeszczepione włosy zostają na całe życie ponieważ są odporne na wypadanie. Pobierane są ze strony dawczej – miejsca gdzie występują włosy odporne na działania DHT czyli czynnika powodującego łysienie typu męskiego.

JAK PRZEBIEGA ZABIEG TRANSPLANTACJI WŁOSÓW?

ETAP I 

KONSULTACJA LEKARSKA

Lekarz na początku ustala przyczynę wypadania włosów i badając pacjenta prognozuje proces wypadania włosów w przyszłości. Jest to istotne poniewaz wykonując zabieg myślimy o tym jak bedzie wyglądać za kilkanascie lat. Inne są metody dla młodych pacjentów a inaczej planujemy dla osób po 30 roku życia. Konsultacje wykonujemy we Wrocławiu lub wstępna konsultacja online która może odbyć się za pośrednictwem internetu. Na podstawie przesłanych zdjęć lekarz oceniam zakres potrzebnej do pobrania ilości graftów, ocenia stan okolicy dawczej i podaje orientacyjną cenę zabiegu transplantacji włosów. Dodatkowo dajemy zalecenia jak przygotować się do zabiegu dobrane indywidualnie do Twojego przypadku.

ETAP II 

PRZYGOTOWANIE PRZED ZABIEGIEM

W dniu zabiegu pacjent odbywa zawsze kolejną konsultacje i badanie strony dawczej przez lekarza. Dodatkowo wykonujemy badanie skory głowy – trichotest by w dużym powiększeniu ocenić stan włosów. Lekarz zbiera dokładny wywiad planowana jest ostateczny wygląd rekonstrukcji owłosienia. Uzupełniana jest dokumentacja medyczna.

ETAP III

ZABIEG

Transplantacja włosów trwa zazwyczaj 4-8 godzin wliczając obiadową przerwę. Lekarz planuje cały zabieg i projektuje ostateczny wygląd fryzury. Pacjent dostaje uspokajającą tabletkę a następnie znieczulenie miejscowe. Następny etap to pobieranie graftów i przygotowywanie ich do wszczepiania. Lekarz za pomocą specjalnego narzędzia określa ich miejsce i kąt wsadzenie włosa. Ostatni etap to wsadzenie pobranych graftow w miejsce wcześniej przygotowanych przez lekarze kieszonek.

ETAP IV

GOJENIE

Po zabiegu dajemy pacjentowi instrukcje i cały zestaw do pielęgnacji po zabiegowej. W razie dodatkowych pytań może wszystko omówić z lekarzem.Zazwyczaj do normalnej aktywności można wrócić już dzień po zabiegu. Oczywiście nie należy wykonywać intensywnych ćwiczeń fizycznych przed 2 tygodnie ani innych aktywności mogących doprowadzić do mechanicznego uszkodzenia graftów. Po metodzie FUE strona dawca zazwyczaj regeneruje się około 10 dni.

Ostrza Szafirowe są stosowane do wszystkich operacji przeszczepu włosów w naszej klinice od 2009 roku