Przeszczep włosów metodą FUE


Przeszczep włosów FUE – na czym polega zabieg?

Przeszczep włosów FUE (Follicular Unit Excision) jest obecnie jeden z najpopularniejszych zabiegów na świecie. Jest to nowoczesna i niezwykle skuteczna metoda przeszczepu włosów, z której chętnie korzystają wszyscy, którym zależy na pozbyciu się problemu łysienia czy przerzedzania się włosów.

Doktor Saifi za specjalnego urządzenia wykonuje kieszonki na pobrane wcześniej mieszki włosowe. Używa do tego narzędzia  które pozwala wszczepić graft w odpowiednim kierunku i pod pożądanym kątem. Kąt wyrastania włosa i projekt fryzury – dystrybucja graftów to jeden z najważniejszych etapów by włosy po zabiegu wyglądały naturalnie. Dr Saifi korzystając ze swojego 25 letniego doświadczenia zawsze poświęca osobiście dużo czasu na ten etap . Wieloletnie doświadczenie lekarza, zgrany i wyszkolony zespół pielęgniarek asystujących doktorowi. Każda posiada ponad 10 letnie doświadczenie w transplantacji i była osobiście szkolona przez doktora. To wszystko sprawia że zabieg transplantacji włosów FUE w klinice Saifi Hair Transplant jest wykonany bezbłędnie i daje bardzo dobre, naturalne efekty.

Pobierane graftów czyli pojedynczych mieszków włosowych zawierających od 1 do 4 włosów eliminuje powstawanie linijnej blizny, która powstaje po zabiegu przeszczepu włosów metodą FUT – strip technique. Chociaż linijna blizna nie jest wytwarzana z FUE, tworzone są jednak małe blizny “kropki” hipopigmentowane lub hiperpigmentowane, które mogą być widoczne u osób o ciemniejszej karnacji lub posiadających krótko obcięte włosy.

Czy przeszczep włosów tą metodą  jest bolesny?

Podczas zabiegu przeszczepu włosów FUE używamy znieczulenia miejscowego, a dodatkowo pacjent przyjmuje tabletkę dzięki której jest zrelaksowany. To sprawia, że dyskomfort podczas zabiegu transplantacji włosów jest minimalny. Zazwyczaj pacjent określa ten zabieg jako bardziej komfortowy niż wizyta u dentysty. Po zabiegu nie występują dolegliwości bólowe. Czasami pacjent odczuwa lekkie swędzenie skóry, ale pomagają na nie otrzymane od kliniki środki łagodzące.

 

FUE – cena zabiegu przeszczepu włosów

Każdy pacjent to indywidualna wycena. Koszt zabiegu zależy od ilości przeszczepów która jest uzgodniona podczas konsultacji z lekarzem, biorąc pod uwagę oczekiwania pacjenta, możliwości finansowe a także stan strony dawczej, z której będziemy pobierać włosy. Cena przeszczepu włosów FUE może się różnić w zależności od zastosowania techniki, która nie wymaga golenia głowy – FUE VIP. Ostateczna cena zawsze jest ustalana z doktorem na konsultacji. Płatność ratalna dostępna za pomocą firmy mediraty (informacje na stronie www.MediRaty.pl)

Czy konsultacja przed zabiegiem odbywa się z lekarzem?

Tak. Konsultacje zawsze przeprowadza lekarz. Zapraszamy na bezpłatną fotokonsultację online lub rozmowę telefoniczną z naszym lekarzem. Dzięki niej uzyskasz wszystkie informacje i indywidualna wycenę zabiegu.

Metoda FUE – kiedy spodziewać się efektów po zabiegu?

Zazwyczaj na efekt transplantacji włosów metodą FUE trzeba czekać około 6 miesięcy, natomiast pełny efekt widoczny jest po około 12 miesiącach. Włosy wyrastają stopniowo. Przeszczepione włosy zostają na całe życie ponieważ są odporne na wypadanie. Pobierane są ze strony dawczej – miejsca gdzie występują włosy odporne na działania DHT czyli czynnika powodującego łysienie typu męskiego.

przeszczep włosów fue efekty

Przebieg zabiegu transplantacji włosów metodą FUE:


ETAP I 

KONSULTACJA LEKARSKA

Lekarz na początku ustala przyczynę wypadania włosów i badając pacjenta prognozuje proces wypadania włosów w przyszłości. Jest to istotne ponieważ wykonując zabieg, myślimy o tym, jak pacjent będzie wyglądać za kilkanaście lat. Inne metody są przeznaczone dla młodych pacjentów, a inaczej planujemy zabieg dla osób po 30 roku życia. Konsultacje wykonujemy we Wrocławiu lub przeprowadzamy wstępną fotokonsultacje online, która może odbyć się za pośrednictwem Internetu. Na podstawie przesłanych zdjęć lekarz oceni zakres potrzebnej do pobrania ilości graftów, stan okolicy dawczej i poda orientacyjną cenę zabiegu transplantacji włosów metodą FUE. Dodatkowo otrzymasz indywidualne zalecenia, jak przygotować się do zabiegu.

ETAP II 

PRZYGOTOWANIE PRZED ZABIEGIEM

W dniu zabiegu pacjent odbywa zawsze kolejną konsultacje i badanie strony dawczej przez lekarza. Dodatkowo wykonujemy badanie skory głowy – trichotest, by w dużym powiększeniu ocenić stan włosów. Lekarz zbiera dokładny wywiad planowana jest ostateczny wygląd rekonstrukcji owłosienia. Uzupełniana jest dokumentacja medyczna.

ETAP III

ZABIEG

Przeszczep włosów FUE trwa zazwyczaj 4-8 godzin, wliczając obiadową przerwę. Lekarz planuje cały zabieg i projektuje ostateczny wygląd fryzury. Pacjent dostaje uspokajającą tabletkę a następnie znieczulenie miejscowe. Następny etap to pobieranie graftów i przygotowywanie ich do wszczepiania. Lekarz za pomocą specjalnego narzędzia określa ich miejsce i kąt wsadzenie włosa. Ostatni etap to wsadzenie pobranych graftów w miejsce wcześniej przygotowanych przez lekarze kieszonek.

ETAP IV

GOJENIE

Po zabiegu dajemy pacjentowi instrukcje i cały zestaw do pielęgnacji po zabiegowej. W razie dodatkowych pytań może wszystko omówić z lekarzem. Zazwyczaj do normalnej aktywności można wrócić już dzień po zabiegu. Oczywiście nie należy wykonywać intensywnych ćwiczeń fizycznych przed 2 tygodnie ani innych aktywności mogących doprowadzić do mechanicznego uszkodzenia graftów. Po metodzie FUE strona dawcza zazwyczaj regeneruje się około 10 dni.

Ostrza Szafirowe są stosowane do wszystkich operacji przeszczepu włosów w naszej klinice od 2009 roku