Wypadanie włosów u mężczyzn


Wypadanie włosów typu męskiego (łysienie androgenowe) oddziałuje na przednią, górną i koronową powierzchnię skóry głowy (obszar niestabilny). Obecność receptorów hormonalnych w cebulkach włosów w tym obszarze może niestety nasilać problem. Receptory te są stymulowane przez męski hormon dihydrotestosteron (DHT), który wyzwala proces wypadania włosów. Dzięki temu, że wspomniane receptory nie występują w tak zwanym obszarze stałym (z tyłu i po bokach głowy), włosy zazwyczaj rosną tam prawidłowo.

Etapy łysienia typu męskiego

Niestety łysienie typu męskiego ma podłoże genetyczne i określane przez jednego lub oboje rodziców. Etap łysienia androgenowego u mężczyzn określany jest według poniższej skali:

typ I – nastoletnia lub młodociana linia włosów. Ta linia włosów spoczywa zazwyczaj nad górną fałdą czoła. Ten typ nie reprezentuje łysienia.

typ II – łagodne cofnięcie się linii włosów. Ta dojrzała linia włosów znajduję się zazwyczaj powyżej górnej fałdy na czole. Z czasem można zauważyć pewną recesję, natomiast ten typ również nie reprezentuje łysienia.

typ III – najwcześniejszy etap łysienia męskiego. Wypadanie włosów na czubku głowy, w okolicy korony (wierzchołka głowy). Możliwe jest również wypadanie włosów na skroniach.

typ IVdalsze wypadanie włosów z przodu i powiększenie ich wierzchołka. W tym typie na górze (środkowej części głowy) nadal istnieje solidny pas włosów, oddzielający przód od wierzchołka.

typ V – łysy obszar z przodu i na czubku głowy (wierzchołku) powiększa się. Mostek włosów na środku głowy, oddzielający dwa obszary zaczyna się rozpadać.

typ VI – całkowite zaniknięcie mostka łączącego włosy w połowie głowy. Z przodu i na górze głowy powstaje pojedynczy, duży łysy obszar. Włosy po bokach iz tyłu pozostają natomiast stosunkowo wysokie (obszar stały).

typ VII – intensywne wypadanie włosów. Włosy po bokach iz tyłu skóry głowy (obszar stały) są cieńsze. Charakteryzuje je również niższa wysokość niż w typie VI.

Jak pokonać łysienie androgenowe u mężczyzn?

Włosy znacząco wpływają na nasze samopoczucie i samoocenę, dlatego jeśli chcesz odzyskać dawną pewność siebie, skorzystaj z usług doświadczonych i wykwalifikowanych profesjonalistów, którzy nieustannie się szkolą, aby dobierać metody leczenia łysienia androgenowego dopasowane do Twoich potrzeb.

Jedynym sposobem na powstrzymanie wypadania włosów u mężczyzn jest skorzystanie z usług wykwalifikowanych specjalistów. Chirurgiczne leczenie łysienia to przepis na trwałe i skuteczne rozwiązanie problemu. Jeśli zdecydujesz się na konsultację ze specjalistą, oceni on stan Twoich włosów i dobierze metody (FUE lub FUT), które mają szansę przynieść najlepsze rezultaty.

wypadanie włosów u mężczyzn etapy łysienia androgenowego

Koszt chirurgicznego leczenia łysienia u mężczyzn

Od czego zależy cena zabiegu?

Chirurgiczne leczenie łysienia pozwala skutecznie i trwale poprawić wygląd będący przyczyną wielu kompleksów i niskiej samooceny. Należy jednak pamiętać, że tego typu zabiegi powinny być przeprowadzane wyłącznie przez doświadczonych specjalistów, którzy wciąż podnoszą swoje kwalifikacje.

Tylko wtedy można mieć pewność, że zabieg zostanie wykonany prawidłowo.
Nie ma jednego uniwersalnego cennika określającego, ile kosztuje przeszczep włosów. Koszty wykonania transplantacji włosów mogą się różnić w zależności od liczby przeszczepów i od tego, która z metod (FUE, FUT) zostanie wykorzystana.

Aby poznać koszty zabiegu skorzystaj z jednej z dwóch opcji:

Słuchawka
Umów się na konsultację +48 604 771 450 rejestracja@saifi.pl
Camera

Fotokonsultacja

Bez wychodzenia z domu