Przeszczep brody i zarostu na twarzy


Wielu mężczyzn marzących o bujnym zaroście ma problemy z zapuszczeniem brody. Podczas gdy jedni potrafią pogodzić się z posiadaniem gładkiej twarzy, inni nieustannie stosują różne wcierki i preparaty, dążąc do osiągnięcia zadowalających efektów. Jeśli owłosienie twarzy nie spełnia Twoich oczekiwań, przeszczep włosów na brodzie może być trwałym rozwiązaniem problemu.

Transplantacja brody – przebieg zabiegu i efekty

Transplantacja brody jest wykonywana metodą FUE (Follicular Unit Excision), która polega na pobraniu pojedynczych mieszków włosowych i wykonaniu specjalnych kieszonek pozwalających na wszczepienie graftu w odpowiedni sposób. Drugą metodą stosowaną w przypadku przeszczepu włosów na brodzie jest metoda FUT (Follicular Unit Transplantation).

Takie zabiegi cieszą się ogromną popularnością, ponieważ są małoinwazyjne i dają długotrwałe, naturalne efekty. Ponadto, warto wspomnieć, że większość pacjentów jest w stanie powrócić do swoich codziennie aktywności już dzień po zabiegu, a samo miejsce, z którego były pobrane włosy do przeszczepu brody, regeneruje się tylko przez około 24-48 godzin. Oznacza to, że rekonwalescencja trwa znacznie krócej niż w przypadku transplantacji włosów na głowie.

Należy jednak pamiętać, że nie można z góry określić efektów i przebiegu zabiegu transplantacji brody, ponieważ każdy przypadek jest inny i wymaga indywidualnej konsultacji.

Powody, dla których przeszczep zarostu na twarzy zyskuje popularność

Wzrost włosów na twarzy lub jego brak może być wynikiem blizn, a także uwarunkowań genetycznych. Wielu mężczyzn nie czuje się pewnie bez zarostu, dlatego jeśli widzisz, że Twoja broda jest rzadka lub jeśli masz znamiona, które uniemożliwiają wzrost włosów, przeszczep zarostu na twarzy może skutecznie rozwiązać Twój problem.

Według raportu International Society of Hair Restoration Surgery (ISHRS) przygotowanego w czerwcu 2020 roku, transplantacja brody i wąsów znacząco zyskuje na popularności, jeśli chodzi o chirurgię odtwórczą włosów. Dzięki tej szybkiej, skutecznej i małoinwazyjnej metodzie, mężczyźni mogą cieszyć się imponującym zarostem.

Warto pamiętać, że przeszczep brody to wymagający zabieg, którego efekty są w dużej mierze zależne od umiejętności chirurga. Dlatego tak ważne jest, aby dokonać świadomej decyzji i wybrać klinikę przeszczep włosów, która korzysta z nowoczesnego sprzętu i współpracuje z wykształconymi specjalistami, nieustannie poszerzający swoje umiejętności. Dzięki 25-letniemu doświadczeniu, eksperci pracujący w SAIFI Hair Transplant są w stanie dobrać metody leczenia do indywidualnych potrzeb pacjenta i jego stanu zdrowia.

przeszczep brody i zarostu na twarzy
Przed zabiegiem transplantacja brody zarost przed przeszczepem
Po zabiegu transplantacja brody efekty