Przeszczep brwi i ich rekonstrukcja


Przeszczep włosów brwi wykonujemy metodą FUE – pobierając pojedyncze mieszki włosowe. Jest to zabieg mało inwazyjny – pacjent od razu wraca do normalnego funkcjonowania po zabiegu. Zabieg nie wymaga golenia głowy ponieważ pobierana ilość włosów – graftów wymaga golenia małego kawałka owłosionej skóry głowy. Wygolona powierzchnia jest zakryta przez nasze naturalne włosy. Przeszczepione brwi zostają nam na całe życie – jest to zabieg jednorazowy.

Brwi położone w centralnej części twarzy, służą przede wszystkim do obramowania oczu (najważniejszego elementu twarzy). W przeciwieństwie do utraty włosów na skórze głowy, utrata brwi nie jest postrzegana jako naturalny proces i dlatego nie jest akceptowalna kosmetycznie. Brwi mogą zostać utracone z różnych powodów, w tym z nieprawidłowej pracy tarczycy i innych chorób ogólnoustrojowych, łysienia plackowatego, oparzeń, tatuaży, infekcji, powtarzającego się skubania, wrodzonej niezdolności do wzrostu brwi i genetycznej tendencji do przerzedzania się lub zaniku brwi z czasem.

 

Rekonstrukcja brwi – jak wygląda zabieg transplantacji?

Rekonstrukcja brwi jest podobna do innych zabiegów przeszczepu włosów wykonywanych na skórze głowy. Pod tym względem przeszczepione włosy rosną trwale (u odpowiednich kandydatów). Jednakże, ponieważ brwi mają swoje własne unikalne atrybuty, przeszczepy brwi różnią się od przeszczepów włosów w wielu ważnych sposobów. Kierunek włosów brwiowych zmienia się drastycznie w różnych częściach brwi. W obszarze brwi najbliżej nosa, włosy wskazują do góry. Włosy na szczycie brwi wskazuje na zewnątrz i w dół, a włosy w dolnej części brwi rośnie na zewnątrz i do góry.

Najważniejszym aspektem branym pod uwagę przy zabiegu transplantacji włosow brwi, jest (jak najbardziej możliwe) zachowanie naturalności kierunku wzrostu włosów. Drugim ważnym aspektem jest przeszczep tylko pojedynczych mieszków włosowych.

Wygląd przeszczepionych włosów brwi rozwinie się w pełni w ciągu roku. Wtedy można zastanawiać się nad drugim zabiegiem. W przeciągu tego czasu brwi mogą być brwi mogą być przycinane, i kształtowane w razie potrzeby.

 

Przeszczep brwi efekty – zobacz zdjęcia przed i po zabiegu

Przed zabiegiem przeszczep brwi zdjęcie przed zabiegiem
Po zabiegu przeszczep brwi zdjęcie po zabiegu
Przed zabiegiem transplantacja włosów efekty
Po zabiegu transplantacja włosów efekty po