Skuteczne metody przeszczepu włosów – poznaj je!

Każdy z nas marzy o gęstych i bujnych włosach. Niestety czasem nie jest nam dane cieszyć się oszałamiającą czupryną. Co zrobić, kiedy Twoje włosy nagle zaczną się przerzedzać, a dostępne na rynku kosmetyki, witaminy i wcierki nie pomagają? Czy istnieje jakiś ratunek dla osób, które nie zostały obdarzone przez naturę bujnym owłosieniem? Przeczytaj nasz artykuł, aby poznać nowoczesne metody przeszczepu włosów!

 

 

Dlaczego włosy wypadają?

Zanim zdecydujesz się na wybór jednej z metod przeszczepu włosów, warto najpierw określić, czy zabieg na pewno jest potrzebny i wskazany w Twoim przypadku. Należy pamiętać, że każdy człowiek traci włosy codziennie i jest to całkowicie naturalne, pod warunkiem, że liczba wypadających włosów utrzymuje się w granicach 50-100.

Jeśli natomiast zauważysz, że na Twojej szczotce, poduszce, podłodze, czy w odpływie wanny jest dużo więcej włosów, może to być alarmujący znak. W tym przypadku warto zastanowić się nad przyczyną problemu.

Jeśli stosujesz odpowiednią pielęgnację, dbasz o zdrowy sen, prawidłowe odżywianie i wykluczyłeś czynnik chorobowy, a Twoje włosy wciąż wypadają, umów się na konsultacje ze specjalistą. Może bowiem okazać się, że jedna z nowoczesnych metod przeszczepu włosów to jedyny sposób na trwałe rozwiązanie problemu.

 

Przeszczep włosów metodą FUE

Przeszczep włosów metodą FUE (Follicular Unit Excision) to nowoczesny i popularny zabieg, który charakteryzuje się niezwykłą skutecznością. Ta metoda przeszczepu włosów jest polecana każdemu, kto marzy o bujnej czuprynie i chce zapomnieć o przerzedzających się włosach.

Podczas zabiegu pod znieczuleniem miejscowym specjalista pobiera mieszki włosowe, a następnie używa specjalistycznych urządzeń, aby wykonać kieszonki, w które wszczepia graft pod pożądanym kątem i w odpowiednim kierunku. Dzięki temu, włosy po wykonanym zabiegu wyglądają naturalnie, a pacjent może cieszyć się bujnym owłosieniem bez dużych, widocznych blizn.

nowoczesne metody przeszczepu 

Przeszczep włosów metodą FUT

Chociaż wiele osób kategoryzuje metodę FUT (Follicular Unit Transplantation) jako relikt przeszłości, warto pamiętać, że prawidłowo wykonany zabieg nie pozostawia dużych blizn. Przeszczep włosów metodą FUT polega na pobraniu fragmentu skóry z części potylicznej głowy (włosy w tym miejscu nie poddają się szkodliwemu działaniu dehydrotestosteronu) pod znieczuleniem miejscowym.

Następnie, wycięty fragment skóry jest opracowywany pod mikroskopem, a lekarz przygotowuje zdrowe grafty, które są później użyte do przeszczepu.

W przypadku obu metod przeszczepu włosów cena zabiegu jest ściśle powiązana z kondycją skóry głowy pacjenta. Dlatego, aby poznać szczegóły, najlepiej umówić się na konsultacje, podczas której lekarz dobierze indywidualnie metodę leczenia mającą szansę przynieść najlepsze rezultaty.

Aby przeszczep włosów metodą FUT dał satysfakcjonujące efekty i nie pozostawił widocznych blizn, należy skorzystać z usług doświadczonego chirurga.

Wybór kliniki przeprowadzającej nowoczesne metody przeszczepów włosów

Wybierając nowoczesne metody przeszczepu włosów i klinikę, w której dokonasz zabiegu, warto upewnić się, że pracują w niej specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w branży. Dzięki temu, będziesz mógł spać spokojnie wiedząc, że oddajesz swoje włosy w dobre ręce.

Przeszczep włosów nie należy do najbardziej inwazyjnych zabiegów, jednak przed podjęciem decyzji warto dokładnie sprawdzić klinikę i upewnić się, że pracujących w niej lekarzy charakteryzuje indywidualne podejście do każdego pacjenta. Dobra reputacja i odpowiednie kwalifikacje personelu to klucz do sukcesu.

Chcesz dowiedzieć się więcej o przeszczepie włosów? Sprawdź nasz artykuł: Jak wygląda przeszczep włosów?