Jak wygląda przeszczep włosów?

 

Przeszczep włosów to zabieg zyskujący coraz większą popularność wśród osób, których czupryny nie są już tak bujne, jak w przeszłości. Dzięki tej małoinwazyjnej metodzie można szybko osiągnąć zadowalające efekty. Jak wygląda przeszczep włosów i kiedy warto zdecydować się na taki zabieg?

 

Dlaczego tracimy włosy?

Chociaż wypadnie włosów to naturalny proces (człowiek traci ich około 50-100 dziennie), nie należy lekceważyć sytuacji, kiedy widzimy, że ilość włosów, które zostają na szczotce po czesaniu zwiększa się drastycznie każdego dnia.

W tym przypadku może dojść do łysienia, potencjalnie spowodowanego wieloma czynnikami takimi jak stres, nieodpowiednia dieta, nieprawidłowa pielęgnacja, czy choroba.

Najczęściej łysienie ma związek ze szkodliwym działaniem hormonów i enzymów, które zmieniają testosteron w dihydrotestosteron mający negatywny wpływ na mieszki włosowe. W tym miejscu warto wspomnieć, że mieszki włosowe w okolicach potylicy nie są wrażliwe na DHT, dlatego włosy w tym miejscu zazwyczaj nie wypadają i mogą być wykorzystane do zabiegu przeszczepu włosów, który szybko i skutecznie rozwiązuje problem.

łysienie u mężczyzn

Jak działa przeszczep włosów?

Zastanawiasz się, jak wygląda przeszczep włosów i kiedy warto wykonać zabieg? Jeśli uważasz, że to rozwiązanie odpowiednie dla Ciebie, najpierw powinieneś umówić się na konsultację lub fotokonsultację ze specjalistą. Dzięki temu będzie on w stanie ocenić stan Twojego owłosienia i dobrać metodę, która może przynieść najbardziej satysfakcjonujące efekty.

Przed zabiegiem, lekarz pomoże Ci ustalić nową linię włosów tak, aby efekty wyglądały naturalnie. Sam przeszczep odbywa się zazwyczaj pod znieczuleniem miejscowym i trwa od 3 do 6 godzin, a jego długość zależy od kondycji skóry głowy pacjenta, rozmiaru łysiny, i wybranej metody. Specjaliści pracujący w naszej klinice bazują na dwóch technikach:

 • Metoda FUE – Follicular Unit Excision to rozwiązanie cieszące się ogromną popularnością. Polega ono na użyciu specjalistycznego sprzętu do wykonania nacięć wokół jednostek do pobrania włosów. Następnie, specjalista wykonuje kieszonki na pobrane mieszki włosowe i wszczepia grafty pod odpowiednim kątem. Zabieg jest niezwykle skuteczny, a jego efekty zachwycają naturalnością Podstawowym uzasadnieniem stosowania FUE jest unikanie blizn liniowych. Metoda FUE która nie wymaga cięcia, jest mniej inwazyjna i nie powoduje liniowej blizny. Podczas gdy blizna liniowa nie jest tworzona za pomocą FUE, tworzone są małe okrągłe blizny (punktowe pigmenty).

   

 • Metoda FUT – prawidłowo wykonany zabieg przeszczepu włosów metodą Follicular Unit Transplantation nie pozostawia dużych blizn.
  Polega on na pobraniu fragmentu skóry z okolicy potylicy za pomocą skalpela i szkła powiększającego. Precyzyjne cięcie umożliwia uzyskanie graftów, które są opracowywane pod mikroskopem i przygotowywane do przeszczepu. Powstała rana jest zaszywana, a nasi specjaliści korzystają z techniki TC (Trichophitic Closure), która pozwala zminimalizować widoczność blizny.

  Zdecydowana większość pacjentów poddawanych zabiegom FUT (STRIP) ma minimalne blizny, które łatwo ukrywają włosy.
  U niektórych pacjentów blizny te są rozszerzone. Rozsądne planowanie przez specjalistów, może w dużej mierze zmniejszyć problemy związane z bliznami po zabiegu przeszczepu włosów metodą FUT. Ograniczając szerokość fragmentu skóry, unikając napięcia rany, możemy zminimalizować bliznę.
  Zastosowanie techniki Trichophitic Closure zamykania rany, może być również niezwykle pomocne w poprawie wyglądu blizny. Jak wspomniano powyżej, zamknięcie pod minimalnym lub zerowym napięcia, może pomóc w uniknięciu poszerzenia się blizny.

   

obniżenie linii czoła włosy przedobniżenie linii czoła włosy po zabiegu

Kiedy warto zdecydować się na zabieg?

Wiesz już, jak działa przeszczep włosów. Kiedy więc warto zdecydować się na zabieg?

Zabieg jest dedykowany osobom, które straciły część owłosienia w wyniku choroby, wypadku, lub cierpią na łysienie androgenowe i nie czują się przez to pewne siebie. Wybór skutecznej metody i profesjonalnie wykonany zabieg pozwoli Ci pozbyć się kompleksów. Proces rekonwalescencji nie jest długi, więc szybko wrócisz do codziennych aktywności.

Zabieg przeszczepu włosów – podsumowanie

Świadomość tego, jak wygląda przeszczep włosów jest niezbędna, aby podjąć odpowiednią decyzję i wybrać klinikę oferującą nowoczesne, bezpieczne metody. Chirurdzy pracujący w Saifi Hair Transplant to światowej klasy specjaliści, którzy nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje, aby dać każdemu pacjentowi pomoc i wsparcie, jakiego oczekuje.

Skontaktuj się z nami, umów się na konsultację i zapomnij o łysieniu raz na zawsze!