Jak zagęścić włosy u mężczyzn? Poznaj skuteczny sposób

Gęste i bujne włosy często wpływają na naszą samoocenę. Niestety, znaczna część mężczyzn ma problemy z wypadaniem włosów i uporczywie szuka środków, które pomogą zahamować łysienie. Okazuje się, że rozwiązanie jest prostsze, niż mogłoby się wydawać. Jak zagęścić przerzedzone włosy i z jakich zabiegów warto skorzystać? Zapraszamy do lektury!

jak zagęścić włosy u mężczyznjak zagęścić rzadkie włosy

Przyczyny wypadania włosów

Warto wspomnieć, że każdy z nas traci od około 50 do 100 włosów dziennie i jest to całkowicie normalne. Jeśli uważasz, że liczba włosów, które znajdujesz na szczotce, w wannie, czy na poduszce utrzymuje się na tym poziomie, nie masz o co się martwić.

Natomiast jeśli wiesz, że wypada Ci zdecydowanie więcej włosów, warto zastanowić się nad przyczyną problemu. Istnieje wiele czynników, które wpływają na wypadanie włosów. Najpopularniejsze z nich to:

  • zła dieta, niedobór witamin i pierwiastków,
  • stres,
  • zaburzenia hormonalne,
  • choroby skóry głowy.

Jak zagęścić rzadkie włosy u mężczyzn, jeśli żaden z powyższych czynników nie jest odpowiedzialny za utratę włosów?

Skuteczne zabiegi na zagęszczenie włosów

Jeśli zastanawiasz się, jak zagęścić włosy męskie, istnieje kilka nowoczesnych zabiegów, które szybko pozwolą Ci zapomnieć o dyskomforcie i niskiej samoocenie spowodowanej wypadaniem włosów.

Metoda FUE

Metoda FUE (Follicular Unit Excision) pozwala na szybkie i skuteczne zagęszczenie przerzedzonych włosów. Podczas zabiegu, chirurg wykonuje specjalne kieszonki na pobrane wcześniej mieszki włosowe i wszczepia graft pod odpowiednim kątem, tak, aby włosy wyrastały we właściwym kierunku i wyglądały naturalnie.

Zabieg jest bezbolesny i odbywa się pod znieczuleniem miejscowym, nie pozostawia dużych blizn, a pierwsze efekty są widoczne już po około 6 miesiącach. Warto pamiętać, że włosy będą wyrastać stopniowo. Metoda FUE daje długotrwałe efekty, ponieważ przeszczepione włosy są odporne na wypadanie.

jak szybko zagęścić włosy

Metoda FUT

Przeszczep włosów metodą FUT to kolejny skuteczny zabieg na szybkie zagęszczenie włosów. Chociaż wiele osób uważa ten sposób za przestarzały i nieskuteczny, należy pamiętać, że prawidłowo wykonany zabieg daje świetne rezultaty.

Przeszczep włosów metodą FUT (Follicular Unit Transplantation) polega na wycięciu fragmentu skóry z części potylicznej głowy za pomocą szkła powiększającego i skalpela. Podobnie do metody FUE, zabieg odbywa się pod znieczuleniem miejscowym, a pacjent nie odczuwa bólu. Pobrany fragment skóry jest badany pod mikroskopem, tak, aby przygotować najlepsze i nieuszkodzone grafty do przeszczepu.

Szwy po zabiegu usuwa się po około 10-14 dniach, a jeśli wszystko zostało wykonane prawidłowo, pacjent nie powinien mieć dużych, widocznych blizn.

Zabieg CGF

Zabieg CGF (Concentrated Growth Factor) polega na wykorzystaniu skoncentrowanych czynników wzrostu do przygotowania specjalnego preparatu zawierającego duże stężenie komórek macierzystych. Jeśli zdecydujesz się na wybór tej metody zagęszczenia przerzedzonych włosów, musisz wiedzieć, że uzyskanie satysfakcjonujących efektów wymaga wykonania serii 3 zabiegów w odstępach około 6 tygodni.

Jeśli zastanawiasz się, jak zagęścić przerzedzone włosy, powinieneś wiedzieć, że CGF to jedna z najbezpieczniejszych metod walki z wypadającymi włosami. Podczas zabiegu wykorzystywana jest krew pacjenta, która następnie jest przetwarzana w specjalnych aparatach. Preparat zawierający komórki macierzyste i czynniki wzrostu jest następnie aplikowany wzdłuż linii zmarszczek lub na włosy. Zabieg znacząco regeneruje cebulki włosów i zapobiega ich dalszemu wypadaniu.

Jak zagęścić włosy męskie – podsumowanie 

Problemy z owłosieniem mogą negatywnie wpływać na samopoczucie. Dlatego tak wielu mężczyzn zastanawia się, jak szybko zagęścić włosy. Jeśli borykasz się z tym problemem, umów się na konsultacje z naszymi specjalistami, którzy pomogą Ci dobrać odpowiednią metodę leczenia.