Utraty włosów


Wypadanie włosów typu męskiego (łysienie androgenowe) To najczęstsza forma wypadania włosów u mężczyzn. Oddziałuje na przednią, górną i koronową powierzchnię skóry głowy (obszar niestabilny) Wypadanie włosów następuje z powodu obecności receptorów hormonalnych w cebulkach włosów w tym obszarze.
Receptory te są stymulowane przez męski hormon dihydrotestosteron (DHT), który wyzwala proces wypadania włosów. Nie ma takich receptorów w tzw. Obszarze stałym, na tyłu i po bokach głowy, stąd włosy w tych okolicach rosną przez całe życie.
Ten proces genetyczny jest dziedziczony i określany przez jednego lub oboje rodziców.

Typ I: nastoletnia lub młodociana linia włosów. Ta linia włosów zwykle spoczywa tuż nad górną fałdą czoła. Ten wzór nie reprezentuje łysienia.

Typ II: Ten typ pokazuje progresję do linii włosów dorosłych. Zwykle znajduje się około 1,5 cm powyżej górnej fałdy na czole. Można również zauważyć pewną czasową recesję. Ten wzór nie reprezentuje łysienia.

Typ III: najwcześniejszy etap łysienia typu męskiego. Ten wzorzec uzasadnia zbadanie i charakteryzuje go pogłębianie się recesji czasowych.
Wierzchołek typu III: reprezentuje wczesną utratę włosów w okolicy korony (wierzchołka), ze skroniami lub bez.

Typ IV: Dalsze wypadanie włosów z przodu i powiększenie ich wierzchołka. Niemniej jednak, solidny pas włosów na górze (środkowej części głowy) nadal istniałby, oddzielając przód od wierzchołka.

Typ V: Łysy obszar z przodu i na czubku głowy (wierzchołek) nadal się powiększa. Mostek włosów oddzielający te dwa obszary (środek skóry głowy) zaczyna się rozpadać.

Typ VI: Mostek łączący włosy w połowie głowy znika całkowicie. Pozostawia to pojedynczy duży łysy obszar z przodu i na górze głowy. Włosy po bokach iz tyłu pozostają stosunkowo wysokie. (Obszar stały)

Typ VII: Intensywne wypadanie włosów. Włosy po bokach iz tyłu skóry głowy (obszar stały) są cieńsze. (Mniejsza wysokość niż typ VI powyżej).

Norwood scale

Koszt zabiegu

Od czego zależy cena zabiegu?

Chirurgiczne leczenie łysienia pozwala skutecznie i trwale poprawić wygląd będący przyczyną wielu kompleksów i niskiej samooceny. Należy jednak pamiętać, że tego typu zabiegi powinny być przeprowadzane wyłącznie przez doświadczonych specjalistów, którzy wciąż podnoszą swoje kwalifikacje.

Tylko wtedy można mieć pewność, że zabieg zostanie wykonany prawidłowo.
Nie ma jednego uniwersalnego cennika określającego, ile kosztuje przeszczep włosów. Koszty wykonania transplantacji włosów mogą się różnić w zależności od liczby przeszczepów i od tego, która z metod (FUE, FUT) zostanie wykorzystana.

Aby poznać koszty zabiegu skorzystaj z jednej z dwóch opcji:

Słuchawka
Umów się na konsultację +48 604 771 450 rejestracja@saifi.pl
Camera

Fotokonsultacja

Bez wychodzenia z domu