Transplantacja włosów brwi


Brwi

Brwi, sa położone w centralnej cześci twarzy, służą przede wszystkim do obramowania oczu (najważniejszego elementu twarzy). Utrata włosów brwi jest w przeciwieństwie do utraty włosów na głowie procesem raczej nienaturalnym i z punktu widzenia kosmetyki wręcz niedopuszczalnym.

Istnieje wiele powodów utraty brwi, m.in. choroba tarczycy, alopecia areata, oparzenia, tatuaże, infekcje, częste wyrywanie, wrodzona niezdolność porostu brwi, skłonności do przerzedzenia, mające często podłoże genetyczne albo całkowity zanik brwi z upływem czasu.

Przeszczep włosów brwi jest podobny do metody przeszczepu włosów na skórze głowy. Pod tym względem przeszczepione włosy rosną trwale (u odpowiednich kandydatow na ten zabieg).

Ponieważ brwi posiadają swoje szczególne cechy, różnią się dlatego w wielu punktach od przeszczepu włosów na głowie. Kierunek włosa brwi zmienia się drastycznie w różnych częściach brwi. W miejscu przy nosie jest włos skierowany ku górze. Włos na czubku brwi jest skierowany na zewnątrz i na dół, a włos na końcu brwi rośnie na zewnątrz i do góry.

Najważniejszym aspektem branym pod uwagę przy zabiegu transplantacji włosow brwi, jest (jak najbardziej możliwe) zachowanie naturalności kierunku wzrostu włosow. Drugim ważnym aspektem jest przeszczep tylko pojedynczych mieszków włosowych.

Wyglad przeszczepionych włosów brwi rozwinie sie w pełni w ciagu roku. Wtedy można zastanawiać się nad drugim zabiegiem. W przeciągu tego czasu brwi mogą być wyrywane wg. potrzeb.