Transplantacja włosów brwi. Metoda FUE


Ponieważ brwi znajdują się w bardziej centralnym miejscu na twarzy i służą do obramowania oczu (najważniejszego elementu twarzy). W przeciwieństwie do utraty włosów na skórze głowy, utrata brwi nie jest postrzegana jako naturalny proces i dlatego nie jest akceptowalna kosmetycznie.

Brwi mogą zostać utracone z różnych powodów, w tym tarczycy i innych chorób ogólnoustrojowych, łysienia plackowatego, oparzeń, tatuaży, infekcji, powtarzającego się skubania, wrodzonej niezdolności do wzrostu brwi i genetycznej tendencji do przerzedzania się lub zaniku brwi z czasem.

Rekonstrukcja brwi jest podobna do innych zabiegów przeszczepu włosów wykonywanych na skórze głowy, w tym, że dla odpowiednich kandydatów, przeszczepione włosy są trwałe. Jednakże, ponieważ brwi mają swoje własne unikalne atrybuty, przeszczepy brwi różnią się od przeszczepów włosów w wielu ważnych sposobów. Kierunek włosów brwiowych zmienia się drastycznie w różnych częściach brwi. W obszarze brwi najbliżej nosa, włosy wskazują do góry. Włosy na szczycie brwi wskazuje na zewnątrz i w dół, a włosy w dolnej części brwi rośnie na zewnątrz i do góry.

Najważniejszym aspektem przeszczepu brwi jest podążanie za naturalnym kierunkiem włosów bardzo blisko. Inną ważną częścią odbudowy brwi jest to, że tylko pojedyncze mieszki włosowe mogą być używane.

Wygląd przeszczepu brwi będzie dojrzewać w ciągu roku. W tym czasie, dodatkowy zabieg przeszczepu włosów brwi może być brane pod uwagę. Podczas tego czasu, brwi mogą być przycinane, i kształtowane w razie potrzeby.

 

Brwi

Przeszczep włosów brwi wykonujemy metodą FUE – pobierając pojedyncze mieszki włosowe. Jest to zabieg mało inwazyjny – pacjent od razu wraca do normalnego funkcjonowania po zabiegu. Zabieg nie wymaga golenia głowy ponieważ pobierana ilość włosów – graftów wymaga golenia małego kawałka owłosionej skóry głowy. Wygolona powierzchnia jest zakryta przez nasze naturalne włosy. Przeszczepione włosy zostają nam na całe życie – jest to zabieg jednorazowy.

Brwi, sa położone w centralnej cześci twarzy, służą przede wszystkim do obramowania oczu (najważniejszego elementu twarzy). Utrata włosów brwi jest w przeciwieństwie do utraty włosów na głowie procesem raczej nienaturalnym i z punktu widzenia kosmetyki wręcz niedopuszczalnym.

Istnieje wiele powodów utraty brwi, m.in. choroba tarczycy, alopecia areata, oparzenia, tatuaże, infekcje, częste wyrywanie, wrodzona niezdolność porostu brwi, skłonności do przerzedzenia, mające często podłoże genetyczne albo całkowity zanik brwi z upływem czasu.

Przeszczep włosów brwi jest podobny do metody przeszczepu włosów na skórze głowy. Pod tym względem przeszczepione włosy rosną trwale (u odpowiednich kandydatow na ten zabieg).

Ponieważ brwi posiadają swoje szczególne cechy, różnią się dlatego w wielu punktach od przeszczepu włosów na głowie. Kierunek włosa brwi zmienia się drastycznie w różnych częściach brwi. W miejscu przy nosie jest włos skierowany ku górze. Włos na czubku brwi jest skierowany na zewnątrz i na dół, a włos na końcu brwi rośnie na zewnątrz i do góry.

Najważniejszym aspektem branym pod uwagę przy zabiegu transplantacji włosow brwi, jest (jak najbardziej możliwe) zachowanie naturalności kierunku wzrostu włosow. Drugim ważnym aspektem jest przeszczep tylko pojedynczych mieszków włosowych.

Wyglad przeszczepionych włosów brwi rozwinie sie w pełni w ciagu roku. Wtedy można zastanawiać się nad drugim zabiegiem. W przeciągu tego czasu brwi mogą być wyrywane wg. potrzeb.