Rzadkie brwi – przyczyny i sposoby na ich zagęszczenie

Brwi to naturalne obramowanie oka, nadające spojrzeniu głębi oraz wyrazu. Niestety nie każdy z nas może pochwalić się ich idealnym kształtem, który podkreślałby naturalne piękno twarzy. Jak więc zagęścić rzadkie brwi i to w sposób niezawodny, raz na całe życie? Serdecznie zachęcamy do lektury, aby dowiedzieć się więcej.

 

Przyczyny rzadkich brwi

Przyczyny rzadkich brwi są liczne. Niestety bardzo często jest to po prostu genetyka i w takiej sytuacji jakiekolwiek próby zagęszczania, np. przy użyciu preparatów kosmetycznych, są małoskuteczne. Okazuje się dodatkowo, że włoski w tym miejscu także mogą podlegać procesom łysienia, np. wskutek stresu. Rzadkie brwi u mężczyzn to również jeden z efektów przewlekłego stresu, o czym wielu panów nie zdaje sobie sprawy.

Powodów występowania rzadkich brwi może być jednak zdecydowanie więcej. To przede wszystkim łysienie plackowate, czyli choroba autoimmunologiczna polegająca na atakowaniu tkanek własnego ciała. Atak w tym przypadku nakierowany jest na mieszki włosowe, co prowadzi nie tylko do utraty włosów na głowie, a także do problemów z rzadkimi brwiami.

Warto wspomnieć dodatkowo o innych chorobach skóry, które również mogą mieć na to wpływ. Przykładem jest m.in. łuszczyca oraz atopowe zapalenie skóry, przez które proces wzrostu brwi jest niejednokrotnie zaburzony.

jak zagęścić rzadkie brwi

Co robić w przypadku rzadkich brwi?

Potencjalne przyczyny problemu mogą być jak widać różne. Co więc robić z rzadkimi brwiami? Najlepiej, aby w takiej sytuacji skonsultować problem z lekarzem, który wskaże, z czego on wynika. Często zniweluje to konieczność przepłacania za kosmetyki, które w przypadku poważniejszych przyczyn stojących za rzadkimi brwiami po prostu się nie sprawdzą. Kolejny krok, który warto przemyśleć to przeszczep brwi i taki zabieg przeprowadza się przeważnie jednokrotnie. Dodatkowo procedura różni się nieco od transplantacji włosów na głowie, w przypadku brwi konieczne jest bowiem zachowanie kierunku wzrostu. W tej sytuacji przeszczepia się też tylko pojedyncze włoski, co także sprawia, że efekt jest naturalny. Istotną kwestią dla osób rozważających zabieg przeszczepu brwi jest dodatkowo to, że nie ma potrzeby golenia głowy. Konieczne jest tylko wygolenie niewielkiego kawałka z tyłu, który jest przykryty przez naturalne włosy. Miejsce to nie będzie więc widoczne.

przeszczep brwi zdjęcie przed zabiegiemprzeszczep brwi zdjęcie po zabiegu

Inne sposoby na rzadkie brwi

Jeśli przyczyną problemu jest np. nieudana depilacja, wówczas można próbować radzić sobie z nim dzięki innym metodom. Pomocne mogą być np. specjalne odżywki oraz serum do brwi ze składnikami mającymi na celu wzmacnianie włosów, oraz wpłynięcie na wydłużenie ich fazy wzrostu. Korzystny wpływ ma także masowanie łuku brwiowego. Najlepiej robić to ruchami okrężnymi i delikatnymi po to, aby pobudzić mieszki. Efekt oczywiście nie będzie natychmiastowy, warto jednak nieco dłużej na niego poczekać.

Jeśli natomiast oczekuje się natychmiastowego rezultatu, można skorzystać też ze sposobów maskujących problem, takich jak henna. Wadą używania tego typu produktów jest jednak ryzyko, że rezultat będzie sztuczny, przy czym w razie niezadowolenia produkt zmywa się w stosunkowo krótkim czasie. Efekt trwały, ale który często również odbiega od oczekiwań, to makijaż permanentny, który ponownie nie celuje w problem, a go tuszuje.

Jak doskonale widać, istnieje wiele różnych sposobów na rzadkie brwi oraz metod na to, aby je zagęścić. Jedną z nich jest transplantacja, którą przeprowadzamy również w naszej klinice. Aby dowiedzieć się więcej, serdecznie zachęcamy do bezpośredniego kontaktu.