Przeszczep włosów – przygotowanie przed zabiegiem

Przeszczep włosów wykonany przez doświadczonego chirurga jest bezpiecznym zabiegiem. Należy jednak pamiętać, że wymagane jest również odpowiednie przygotowanie ze strony pacjenta. W ten sposób unikniesz ryzyka wystąpienia rzadkich powikłań. Dowiedz się, jakie zalecenia obowiązują pacjentów kliniki przed przeszczepem włosów.

 

Wywiad lekarski przed planowanym zabiegiem

Przed zabiegiem przeszczepu włosów, ważne jest, aby poinformować klinikę o przyjmowanych aktualnie lekach. Dzięki temu otrzymasz stosowną poradę. Koniecznie należy nadal przyjmować przepisane leki na obniżenie ciśnienia krwi, choroby serca, epilepsję, czy tym podobne. Poinformuj nas szczegółowo o stanie zdrowia, szczególnie w przypadku chorób serca, krwawień, zakrzepów, problemów z gojeniem się ran, szmerów serca i keloidów. Jeśli cierpisz na alergie lub wykazujesz reakcje alergiczne na leki, należy koniecznie poinformować o tym klinikę. Ważne jest także, aby na pięć dni przed zabiegiem nie zażywać aspiryny, bromu ani witaminy E. Na 24 godziny przed zabiegiem nie powinno się spożywać alkoholu.

 

Dr Saifi ostrzega przed nieudanym przeszczepem wlosow.

Jak przygotować się do zabiegu?

  • W noc przed zabiegiem należy się dobrze wyspać i zrelaksować.
  • Zadbaj o to, żeby zapewnić sobie prawidłowe warunki do przygotowania ciała i umysłu.
  • W dniu zabiegu umyj włosy dokładnie szamponem.
  • Ubierz się w luźną koszulę lub bluzkę zapinaną na guziki. W ten sposób unikniesz zakładania ubrań przez głowę.
  • Zjedz lekki posiłek, który doda energii ale nie obciąży nadmiernie organizmu.
  • Bezpośrednio po przeszczepie włosów nie powinno się prowadzić samochodu. Zapewnij sobie transport do domu. Jeśli byłoby to niemożliwe poinformuj personel medyczny kliniki, żebyśmy odpowiednio dobrali leki.
  • Nasz personel z przyjemnością udzieli odpowiedzi na wszelkie pytania oraz wątpliwości.

Dieta przed zabiegiem transplantacji włosów

Rekomendujemy, żeby na 10 dni przed zabiegiem wyeliminować z diety:

  • produkty rybne
  • sushi
  • suplementy zawierające kwas omega 3

Możesz powrócić do tych produktów zaraz po zabiegu.

Jeśli stosujesz Minoxidil (Regaine, Loxon 2% lub 5%), należy przerwać jego stosowanie na dwa tygodnie przed zabiegiem. Może ono zostać wznowione regularnie 3 tygodnie po przeszczepieniu włosów.

Klinika transplantacji włosów – wybierz mądrze!

Niewątpliwie, choć sam zabieg nie jest bardzo inwazyjny to wymaga odpowiedniego przygotowania. Wątpliwości dotyczące transplantacji włosów są normalne. Dlatego należy wybrać klinikę, którą pacjenci darzą zaufaniem ze względu na kompetencje i doświadczenie lekarzy. Klinika SAIFI Hair Transplant wykonuje przeszczepy już od ponad 25 lat.  Skontaktuj się z nami, żeby uzyskać więcej szczegółowych informacji.