Specjalizujemy się w przeszczepach włosów u kobiet


Specjalizujemy się w przeszczepach u kobiet. Jako jedyni wykonujemy perfekcyjnie zabieg dwoma metodami FUE i FUT. Rodzaj metody ustala lekarz wspólnie z pacjentem podczas konsultacji.
Wykonujemy także poprawki po nieudanych zabiegach transplantacji u kobiet wykonanych w innych klinikach
Problemu utraty włosów u kobiet z którymi najczęściej przychodzą nasze Pacjentki to :
 
1. Zbyt wysoka linia brzegowa czoła
2. przerzedzanie się włosów o okolicy czołowej, na szczycie głowy i na skroniach
3. Przerzedzanie się włosów występujące na całej owłosionej skórze głowy.
4.Utrata włosów występująca po urazach
5. Wypadania włosów na skutek zabiegów np fryzjerskich 
 
Czy można wykonać zabieg nie goląc głowy?
 
Tak. W metodzie FUT lub FUE VIP miejsce pobrania jest zasłonięte przez nasze naturalne włosy z tyłu głowy.
 
Lekarz ocenia stan włosów i przyczynę ich wypadania. Proponujemy najskuteczniejszą metodę dobraną indywidualnie do pacjenta.
 
Naszą gwarancją jest 25 lat doświadczenia.
 
Kiedy mogę wrócić do normalnej aktywności po zabiegu?
Zazwyczaj już po 1-2 dniach można normalnie funkcjonować. Po upływie około 2 tygodni wykonany jest całkowicie niewidoczny dla innych osób.
 
Czy zabieg jest bolesny?
Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym którego podanie to kilka iniekcji małą igłą. W trakcie zabiegu i po nim nie odczuwamy bólu w przypadku metody FUE. W metodzie FUT 1-2 dni po zabiegu pacjent może odczuwać dyskomfort.
 
Jak wygląda zabieg FUE i FUT. Etapy zabiegu.
 
1. Dokładny wywiad z pacjentem. Badanie skóry głowy. Przygotowanie pacjenta i projektowanie linii włosów.
 
2. Znieczulenie. Pobieranie pojedynczych mieszków włosowych – metoda FUE lub pobranie paska skóry zawierającego mieszki – metoda FUT
 
3. Lekarz za pomocą specjalnego narzędzia robi malutkie kieszonki na nowe włosy. Projektując kąt wyrastania włosa, miejsce jego rozmieszczenia i gęstość.
 
4. Wsadzenie pobranych włosów do miejsc przygotowanych w poprzednim etami. przygotowanie pacjenta do wyjścia z kliniki i konsultacja pozabiegowa.
 
Masz pytania? skontaktuj się z naszą recepcją
 

Łysienie androgenowe- najczęstsza przyczyna utraty włosów u kobiet.

 
Łysienie androgenowe dotyczy 20-60% kobiet i jest najczęstszą przyczyną wypadania włosów przed 60 rokiem życia. Pierwsze objawy które obserwujemy to zjawisko rozproszenia włosów i poszerzenie się przedziałka którego nie da się dobrze zakamuflować.
W przyczynie łysienia typu żeńskiego wskazano najczęściej kobiety z nadczynnością kory nadnerczy przedwczesnym dojrzewaniem płciowym, po usunięciu macicy a także guzami jajników.. Duży udział w tym procesie mają  uwarunkowania genetyczne. U kobiet z predyspozycjami genetycznymi, wrażliwe na androgeny mieszki włosowe  nadmiernie hamowane bądź pobudzane U tych kobiet poziom androgenów może być prawidłowy lub podwyższony. dihydrotestosteron to metablit testosteronu, który odgrywa rolę w mechanizmie powstawania łysienia żeńskiego.
Mieszki włosowe w różnych okolicach ciała wykazują zmienną wrażliwość na działanie androgenów. Najbardziej podatne są w okolicy czołowej, gdzie obserwuje się największe przerzedzenie włosów. U kobiet nie dojdzie nigdy do całkowitego procesu utraty włosów ponieważ poziom testosteronu  jest niższy niż u mężczyzn.

Metoda FUT / STRIP


Metoda FUT (Follicular Unit Transplantation), tzw STRIP (od angielskiego słowa „pasek”) metoda ta polega na pobraniu przez lekarza paska włosów które znajdują się z boku lub tyłu głowy i podzieleniu na grafty czyli pojedyncze mieszki włosowe zawierające od 1 do 4 włosów . Grafty są wszczepiane w miejsca ubytku i  przerzedzenia owłosienia. Metoda FUT jest dla kobiet, które pragną mieć przeszczepione dużą ilość wlosów bez golenia tyłu głowy – w tej metodzie goli się tylko wąski pasek który przykrywają inne włosy tak, że jest niewidoczny.W metodzie FUT gdy wykonuje ją doświadczony lekarz pozostaje tylko cienka blizna która jest niewidoczna ponieważ jest ukryta pod włosami.

Metoda FUE


Przeszczep włosów metodą FUE u kobiet polega na pozyskiwaniu graftów czyli pojedynczych mieszków włosowych zawierających od 1 do 4 włosów. Pobieranie wykonuje lekarz korzystając ze specjalnej maszynki do FUE którą obsługuje. Zabieg wykonany tą techniką FUE jest dłuższy niż FUT i kosztuje trochę więcej, plusem jest to , że powstające mikro blizny są praktycznie niewidoczne a pacjent po zabiegu nie odczuwa dyskomfortu i znacznie szybciej się regeneruje niż po FUT.